parovi-casi angeles
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

parovi-casi angeles

parovi-ca
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 ISA TKM, Nickelodeon, Sony

Go down 
2 posters
АвторПорака
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi


Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

ISA TKM, Nickelodeon, Sony Empty
ПишувањеПредмет: ISA TKM, Nickelodeon, Sony   ISA TKM, Nickelodeon, Sony Icon_minitimeСаб Окт 23, 2010 6:35 pm


Иса (Isa Te Quiero Mucho) е венецуелска тин серија продуцирана од Nickelodeon Latin America во соработка со Sony Pictures Television. Таа е една од трите тин серии на таа продукција покрај Skimo и La maga y el camino dorado.
Сценариото е на Mariela Romero и Arturo Manuitt T.
Серијата зборува за проблемите на група тинејџери, пропратена со хумор, музика и романса. Музиката од серијата стана хит во Венецуела, Бразил, Мексико и Колумбија, а цд-то содржи 11 песни од серијата.
Поради успехот кој го имала серијата во Венецуела, каналот Nickelodeon Latin America ја продолжил серијата на 105 од планираниоте 75 епизоди и направил спин оф - Иса +.


ИСА - ISA TE QUIERO MUCHO
Период на прикажување во Венецуела: 29 септември 2008 - 20 март 2009
Број на епизоди: 105

Исабела Пасквали "Иса" е 15 годишна забавна и среќна девојка која живее во Каракас со сестрата Марина, братчето Маркито и нејзиите родители кои се сопственици на една пицерија. Во истата зграда каде што се наоѓа пицеријата освен Иса и Марина, живеат и тинејџерите Алекс, Реј, Линда, Салвадор и Мики.
Иса сонува да го освои срцето на Алекс, но за тоа ќе мора да се бори со нејзината ривалка Кристина. Но како и Иса, така и нејзината другарка Линда ги има истите дилеми и вљубена е во Реј, но срцето на Реј е украдено од лошата Кристина. Кристина е арогантна тинејџерка, озборувачка во училиштето и богата ќерка на сопственик на банката Рикалде.
Алекс и Реј се противници не само во љубовта кон Кристина, туку и во училиштето каде се ривали на еден конкурс за бендови.
Многу тин проблеми, сплетки и љубовни врски ќе станат дел од животите на младите тинејџери,
но откривањето на една тајна од минатото ќе го промени животот на Иса засекогаш.

Улоги: María Gabriela de Faría (Иса), Reinaldo Zavarce (Алекс), Willy Martin (Реј),
Milena Torres (Кристина), Donny Murati (Кристобал), Sabrina Seara (Марина)
ISA TKM, Nickelodeon, Sony Isatkmcd
http://isatkm.forummk.com/forum


Последната промена е направена од simon mimi на Чет Фед 17, 2011 1:21 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://kogalisjata.forummk.com/
anky*
Администратор
Администратор
anky*


Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 27
Местолокација : So eugeyRochi

ISA TKM, Nickelodeon, Sony Empty
ПишувањеПредмет: Re: ISA TKM, Nickelodeon, Sony   ISA TKM, Nickelodeon, Sony Icon_minitimeСре Дек 15, 2010 7:09 pm

Eve eden moj forum od IZA (Ushte e vo podgotovka inache e napraen od porano):
http://isaseria.forummk.com/

ZACHLENUVAJTE SE! RedHeart
Вратете се на почетокот Go down
https://ca-parovi.forummk.com
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi


Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

ISA TKM, Nickelodeon, Sony Empty
ПишувањеПредмет: Re: ISA TKM, Nickelodeon, Sony   ISA TKM, Nickelodeon, Sony Icon_minitimeЧет Фед 17, 2011 1:22 am

Вратете се на почетокот Go down
http://kogalisjata.forummk.com/
Sponsored content

ISA TKM, Nickelodeon, Sony Empty
ПишувањеПредмет: Re: ISA TKM, Nickelodeon, Sony   ISA TKM, Nickelodeon, Sony Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
ISA TKM, Nickelodeon, Sony
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
parovi-casi angeles :: Филм :: Серии-
Отиди до: