parovi-casi angeles
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

parovi-casi angeles

parovi-ca
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Дали ви личи на..?

Go down 
3 posters
АвторПорака
Esposito*Suarez
Модератор
Модератор
Esposito*Suarez


Број на мислења : 26
Reputation : 0
Join date : 2010-08-01

Дали ви личи на..? Empty
ПишувањеПредмет: Дали ви личи на..?   Дали ви личи на..? Icon_minitimeНед Aвг 08, 2010 1:23 pm

Во оваа игра јас поставувам слика од некој/а глумец/ица и поставувам прашање на пример: Дали ви личи на Мајли? И кога ќе има одговорено барем 2 одговори се става
нова слика.. Можам да ја ставам јас но може и некој друг..

Почнуваме:

Дали ви личи на..? 25116113323172018064100

Дали ви личи на Owen Wilson?
Вратете се на почетокот Go down
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi


Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

Дали ви личи на..? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ви личи на..?   Дали ви личи на..? Icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 2:01 am

не
Вратете се на почетокот Go down
http://kogalisjata.forummk.com/
*miss.hudgens*
Модератор
Модератор
*miss.hudgens*


Број на мислења : 79
Reputation : 0
Join date : 2010-06-22

Дали ви личи на..? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ви личи на..?   Дали ви личи на..? Icon_minitimeСре Aвг 11, 2010 11:47 pm

malce
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Дали ви личи на..? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали ви личи на..?   Дали ви личи на..? Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали ви личи на..?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
parovi-casi angeles :: Општо :: Форумски Игри-
Отиди до: