parovi-casi angeles
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

parovi-casi angeles

parovi-ca
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Биографија

Go down 
АвторПорака
anky*
Администратор
Администратор
anky*


Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 27
Местолокација : So eugeyRochi

Биографија Empty
ПишувањеПредмет: Биографија   Биографија Icon_minitimeСаб Jул 03, 2010 1:08 am

Victorio D’Alessandro е роден на 11 мај 1984 година во Буенос Аирес-Аргентина ,нагалено го викаат Вико или Вику,неговата омилена боја е сина,најмонгу сака да јаде Паста,а омилен филм му е Cinema paradisco,омилена песна:Yo vengo a ofrecer mi Corazon,среќен број му е 8,а премногу си го сака братот,сака да игра фудбал и да сурфа,секогаш со себе си ги носи клучевите,најголема мана му е тоа што мн набрзина се лути и не сака да станува мн рано од кревет,а најголема доблест му е тоа што е премногу искрен и симпатичен,најдобри другари му се Андрес и Макси,сака девојки кои се занимаваат со спорт,кои се интелигентни,со добар карактер.Неговиот татко е актер па така започнал да се занимава и Викорио со акттерството првпат одејки во студиото со татко му и уште како мал снимила реклама,потоа продолжил со актерството појавувајки се во Chiguititas,Casi angeles2/3,Floricienta,a за него се вели дека само што потпишал договор со Крис за Ангели2 станал мн познат,и сега има голем борј на фанови,а е и еден од омилените ликови од Ангели.Во приватен шивот се дружи повеќе со Питер,Николас,Агустин(од актерската екипа на Ангели)Поврзуван е со големи ѕвезди во однос на љубовта но тој кажа дека сега е самец и би сакал да има девојка но ја чека вистинската.Исто така му остануваат уште две години за да го заврши својот факултет за адвокат.Toj e многу различен од ликот на Лука,вели дека никогаш не би бил способен некого да убие,не е израснат во корпорација,а е сличен со него бидејки се бори за она што го сака.Сакам се сам да постигнувам,но ликот на Лука тоа ќе го доведе до опасност,доколку се спротистави на лошите.Тој влегол во екипата на Крис Морена благодарение на неговата улога во Son de Fierro,а уште од 14 годишна возраст почнал да се занимава со театарот
Вратете се на почетокот Go down
https://ca-parovi.forummk.com
 
Биографија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Биографија!
» Биографија
» Биографија
» Биографија
» Биографија

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
parovi-casi angeles :: Актери и Ликови од серијата :: Victorio D'Alessandro-
Отиди до: