parovi-casi angeles
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

parovi-casi angeles

parovi-ca
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Кога лисјата паѓаат

Go down 
2 posters
АвторПорака
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi


Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

Кога лисјата паѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Кога лисјата паѓаат   Кога лисјата паѓаат Icon_minitimeПет Jул 02, 2010 1:33 am

„Кога лисјата паѓаат“ е приказна за семејството на Али Риза и на неговата жена Хајрије, кои своите деца ѓи воспитуваат со висока морална свест и силни чувства за семејните врски.

Кога семејството ќе се пресели од родното гратче во големиот Истанбул за да нивната ќерка студира на универзитетот, тие ќе се соочаат со многу промени во животот.

Модерниот свет и економската нестабилност на животот во големиот град се заканите со кои ќе се соочи ова семејство.

Семејството на Али Риза, преку кое се разгледува прашањето за силните семејни врски во модерниот начин на живот е под постојана опасност од распаѓање.

Во главните улоги настапуваа одличните турски актери Халил Ергун, Гувен Хокна, Бену Јулдилмлар и Канр Куртаран.

Режисер на оваа серија, која во моментов е најпопуларна во Турција, е Месуде Ераслан.
Кога лисјата паѓаат Koga-lisjata-pagaat1280x102
Вратете се на почетокот Go down
http://kogalisjata.forummk.com/
anky*
Администратор
Администратор
anky*


Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 27
Местолокација : So eugeyRochi

Кога лисјата паѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога лисјата паѓаат   Кога лисјата паѓаат Icon_minitimeПет Jул 02, 2010 2:03 am

Преубава серија ја гледам сите се супп.,, а посебно Неџла :)
Вратете се на почетокот Go down
https://ca-parovi.forummk.com
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi


Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

Кога лисјата паѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога лисјата паѓаат   Кога лисјата паѓаат Icon_minitimeПет Jул 02, 2010 8:13 pm

i jas ja gledam preubo e
Вратете се на почетокот Go down
http://kogalisjata.forummk.com/
Sponsored content

Кога лисјата паѓаат Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога лисјата паѓаат   Кога лисјата паѓаат Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога лисјата паѓаат
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
parovi-casi angeles :: Филм :: Серии-
Отиди до: