parovi-casi angeles
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

parovi-casi angeles

parovi-ca
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 50 Cent

Go down 
4 posters
АвторПорака
anky*
Администратор
Администратор
anky*


Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 27
Местолокација : So eugeyRochi

50 Cent Empty
ПишувањеПредмет: 50 Cent   50 Cent Icon_minitimeСре Јун 23, 2010 2:53 pm

50 Cent

Куртис Џејмс Џексон III (роден на 6 јули, 1976) подобро познат по неговата сцена Име на 50 Cent, е американски рапер. Тој стана на слава со издавањето на неговите албуми Get Rich or Die tryin '(2003) и масакрот (2005). Двата албума мулти-платина постигне успех, продажба на повеќе од дваесет и еден милион копии во комбинација.
Роден е во Јужна Јамајка, Квинс, Џексон почна да се занимава со дрога на возраст од дванаесет во текот на 1980-тите crack епидемија.
По заминувањето на дрога кои се занимаваат за преземање на рап кариера, тој беше застрелан и удари со девет куршуми, за време на инцидентот во 2000 година. По објавувањето на неговиот албум Guess Who's Back? во 2002 година, Џексон бил откриен од рапер Еминем и потпишан на Interscope Records. Со помош на Eminem и Dr. Dre, кој го произведе своето прво големи комерцијални успеси, Џексон стана една од највисоките во светот продажба рапери. Во 2003 година, тој го основал издавачка куќа G-Unit Records, кој потпиша неколку успешни млади рапери како Бак, Lloyd Banks и Tony Yayo.
Џексон има ангажирани во борбите со други рапери, вклучувајќи Ja Rule, Бак Млади, The Game, Cam'ron, Fat Joe, и Rick Ross. Тој, исто така, води една актерска кариера, се појавуваат во полу-автобиографски филм Get Rich or Die tryin 'во 2005 година, војната во Ирак филмот Старт на Храбар во 2006 година, и праведни Убиј во 2008 година. Џексон е една од најбогатите хип-хоп изведувачи!
Вратете се на почетокот Go down
https://ca-parovi.forummk.com
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi


Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

50 Cent Empty
ПишувањеПредмет: Re: 50 Cent   50 Cent Icon_minitimeВто Jул 13, 2010 1:14 am

супер е
Вратете се на почетокот Go down
http://kogalisjata.forummk.com/
anky*
Администратор
Администратор
anky*


Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 27
Местолокација : So eugeyRochi

50 Cent Empty
ПишувањеПредмет: Re: 50 Cent   50 Cent Icon_minitimeВто Jул 13, 2010 10:15 pm

simon mimi напиша:
супер е

Да...... :)
Вратете се на почетокот Go down
https://ca-parovi.forummk.com
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi


Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

50 Cent Empty
ПишувањеПредмет: Re: 50 Cent   50 Cent Icon_minitimeВто Jул 13, 2010 10:57 pm

:D
Вратете се на почетокот Go down
http://kogalisjata.forummk.com/
*miss.hudgens*
Модератор
Модератор
*miss.hudgens*


Број на мислења : 79
Reputation : 0
Join date : 2010-06-22

50 Cent Empty
ПишувањеПредмет: Re: 50 Cent   50 Cent Icon_minitimeЧет Jул 22, 2010 4:36 pm

мн си го сакам
Вратете се на почетокот Go down
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi


Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

50 Cent Empty
ПишувањеПредмет: Re: 50 Cent   50 Cent Icon_minitimeЧет Jул 22, 2010 11:14 pm

*miss.hudgens* напиша:
мн си го сакам
Вратете се на почетокот Go down
http://kogalisjata.forummk.com/
anky*
Администратор
Администратор
anky*


Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 27
Местолокација : So eugeyRochi

50 Cent Empty
ПишувањеПредмет: Re: 50 Cent   50 Cent Icon_minitimeПет Jул 23, 2010 11:51 pm

Омилен ми е уште од мала го знам заедно со еминем топ се рапери!
Вратете се на почетокот Go down
https://ca-parovi.forummk.com
MelodyOfDeath
Надгледувач
Надгледувач
MelodyOfDeath


Број на мислења : 51
Reputation : 1
Join date : 2010-07-27
Age : 26
Местолокација : With team Taka, fighting with Karin

50 Cent Empty
ПишувањеПредмет: Re: 50 Cent   50 Cent Icon_minitimeПет Jул 30, 2010 11:01 pm

Сакав да идам на концертот, ама не можев Crying
Иначе има супер песни и топ човек е RedHeart
Вратете се на почетокот Go down
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi


Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

50 Cent Empty
ПишувањеПредмет: Re: 50 Cent   50 Cent Icon_minitimeНед Aвг 01, 2010 2:16 am

Iminlove
Вратете се на почетокот Go down
http://kogalisjata.forummk.com/
Sponsored content

50 Cent Empty
ПишувањеПредмет: Re: 50 Cent   50 Cent Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
50 Cent
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
parovi-casi angeles :: Музика :: Хип Хоп-
Отиди до: