parovi-casi angeles
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

parovi-casi angeles

parovi-ca
 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 ЃУЛПАРЕ/Gülpare

Go down 
АвторПорака
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi


Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

ЃУЛПАРЕ/Gülpare Empty
ПишувањеПредмет: ЃУЛПАРЕ/Gülpare   ЃУЛПАРЕ/Gülpare Icon_minitimeЧет Мар 24, 2011 12:57 am

ЃУЛПАРЕ
Број на епизоди: 11

Серијата е именувана како "Ѓулпаре", а всушност така гласи и нејзиното оригинално име, Gülpare е збор кој во Турција означува јадење што го прават од шербет и ливчиња од цвет на роза. Дејството на оваа љубовна приказна која спојува две различни локации, се фокусира на семејството Ѓулдемир кое е едно од најбогатите во Испарта, ова семејство своето богатство го има стекнато со продавање на рози. Тие пред многу години посвоиле девојче по име Ѓулбахар, таа е испратена во Италија за да го заврши своето школување, а таму го запознава и Аслан со кој за кратко време почнува да дели љубовни чувства. Како што веќе напоменавме, ова е мини серија за која се снимени само 11 епизоди, а тие ќе се емитуваат за време на викендите на ТВ Сител.

Серијата е надсинхронизирана со гласовите на вашите омилени актери Бранко Ѓорчев, Јелена Жугиќ, Дејан Лилиќ, Зоран Љутков, Билјана Пројкоска-Драгиќевиќ, Роберт Велјановски, Александар Микиќ, Маја Љуткова...
dali ja gledate serijava jas da mn e ubava preinteresna
Вратете се на почетокот Go down
http://kogalisjata.forummk.com/
 
ЃУЛПАРЕ/Gülpare
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
parovi-casi angeles :: Филм :: Серии-
Отиди до: