parovi-casi angeles

parovi-ca
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Листа на девојките

Go down 
АвторПорака
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

Листа на девојките Empty
ПишувањеПредмет: Листа на девојките   Листа на девојките Icon_minitimeВто Јун 22, 2010 12:03 am

Тука пишете ја вашата листа на девојките ос серијата Скоро Ангели..
Ова е мојатаЧ-
:D

1.Хаз
2.Мар
3.Вале
4.Теф
5.Мел
6.Паз/Сиело
7.Лос Отрос.. ин Луна,терра,кика и Нинна❤ ❤ ❤ ❤
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
*miss.hudgens*
Модератор
Модератор
*miss.hudgens*

Број на мислења : 79
Reputation : 0
Join date : 2010-06-22

Листа на девојките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на девојките   Листа на девојките Icon_minitimeВто Јун 22, 2010 6:35 pm

1.еми
2.рочи
3.канде
4.мери
5.лали
6.еуге
7.палома
8.нина
9.луна
10.тина
11.фели
12. и сите што ги заборавив
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi

Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

Листа на девојките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на девојките   Листа на девојките Icon_minitimeПон Jул 05, 2010 12:29 am

mar
vale
haz
emi

_________________
Листа на девојките Zkhbuo1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kogalisjata.forummk.com/
Rochi*
Портал Уредувач
Портал Уредувач
Rochi*

Број на мислења : 17
Reputation : 0
Join date : 2010-07-05

Листа на девојките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на девојките   Листа на девојките Icon_minitimeПон Jул 05, 2010 4:08 pm

1.Valeryyy
2.Kikyy
3.tefitaaaaaaa

4.Mel
5.Joupy
6.Pazitaaaaaa

Y

79876564532.Jazmin
2183972y4853234.Marijanelishteetooo
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

Листа на девојките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на девојките   Листа на девојките Icon_minitimeПон Jул 05, 2010 6:22 pm

Rochi* pazi da ne navreduvash

Inache jas imam promeni (malli vo listata):
1.Хаз(секогаш прва)&Валерчуу(уна и уника заедно со Хаз)
2.Марчу (Ла диоса де лас Диосас),Тефи(Исто Како Марчу ла диоса де лас дисас)
3.Еми(како Сиело магика чикааааа хххх).Пазчуу (ла мага)
4.Мелоди (Ми бонита Хирафа),Хоупи (Ми мини болида)
5.Белен(Нина Дулсе и Ре буена),Алаи (Линда цхика)
И Луна,Лола,Тера и Кика (есас Турас,Перас но лас тиене ен ми лист)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
MelodyOfDeath
Надгледувач
Надгледувач
MelodyOfDeath

Број на мислења : 51
Reputation : 1
Join date : 2010-07-27
Age : 21
Местолокација : With team Taka, fighting with Karin

Листа на девојките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на девојките   Листа на девојките Icon_minitimeВто Jул 27, 2010 4:26 pm

1. Мар(ми диоса мас хермоса) RedHeart
2.Еми(Сиелитоо) и Паз
3.Хаз(Ла хитанита)
4.Рочи и Тефи
5.Хопе и Мелоди
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Esposito*Suarez
Модератор
Модератор
Esposito*Suarez

Број на мислења : 26
Reputation : 0
Join date : 2010-08-01

Листа на девојките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на девојките   Листа на девојките Icon_minitimeНед Aвг 01, 2010 1:15 pm

1. Лали/Еуге/Еми RedHeart
2. Мери/Валу Iloveyou
3. Рочи/Канде Kissed

_________________
Листа на девојките 1iz43
Iloveyou Suarez
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

Листа на девојките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на девојките   Листа на девојките Icon_minitimeСре Дек 15, 2010 8:25 pm

Малце промени во листата:
1.Јаз Суарез
2.Рочи Тисерра
3.Мелоди Дел Серро
4.Канде Риналди
5.Паз Аттиаззззџзз
6.Лали Риналди
797327179821489.Нина и Луна

А лола и кика не постојат во мојата листа! Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
Sponsored content
Листа на девојките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на девојките   Листа на девојките Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Листа на девојките
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
parovi-casi angeles :: Ангели :: разговори поврзани со серијата скоро ангели!-
Отиди до: