parovi-casi angeles

parovi-ca
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 За овластените лица на форумов!

Go down 
АвторПорака
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

За овластените лица на форумов! Empty
ПишувањеПредмет: За овластените лица на форумов!   За овластените лица на форумов! Icon_minitimeСре Jул 14, 2010 9:45 pm

Еве правила за сите овластени лица на форумов;

За админ не треба оти админите си ја знат работата и јас сум админ така да за администратор не треба да пишам правила


1.Модератори
а)да бидеш активен член
б)да бараш нови членови за форумот
в)да не влегуваш во конфликти со останатите членови на форумот
г)да реагираш ако видиш некоја грешка форумот
д)да едитираш пост со погрдни зборови
ѓ)да го средуваш подфорумот за кој си назначен
е)да заклучиш тема ако сметаш дека веќе не треба да се збори на истата
ж)да преместиш или споиш тема
2.Помошник Админ
а)Да бидеш активен член
б)Да бараш нови членови за форумот
в)Да едитираш пост со погрдни зборови
г)Да преместиш или споиш тема
д)И се останато со тоа да му помогнеш на Админот затоа си Помошник Админ.
3.Супер Модератор
а)да бидеш активен член
б)да бараш нови членови за форумот
в)да не влегуваш во конфликти со останатите членови на форумот
г)да реагираш ако видиш некоја грешка форумот
д)да едитираш пост со погрдни зборови
ѓ)да го средуваш подфорумот за кој си назначен
е)да заклучиш тема ако сметаш дека веќе не треба да се збори на истата
ж)да преместиш или споиш тема
4.Надгледувач
а)Да ги надгледуваш членовите
б)Да бидеш активен член
в)Да бараш нови членови за форумот
г)Да предупредуваш член кога ќе видиш дека има поголеми димензии од колку што е речено во случај ако не го смени потписот да му кажиш на админот.
5.Портал Уредувач
а)Да бидеш активен член
б)Да бараш нови членови за форумот
в)Да пишуваш нови новости во под форумот Портал Новости
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
Rochi*
Портал Уредувач
Портал Уредувач
Rochi*

Број на мислења : 17
Reputation : 0
Join date : 2010-07-05

За овластените лица на форумов! Empty
ПишувањеПредмет: Re: За овластените лица на форумов!   За овластените лица на форумов! Icon_minitimeПет Aвг 27, 2010 12:31 am

мозе да бидам портал уредувач?? Happy RedHeart
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
За овластените лица на форумов!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
parovi-casi angeles :: форум-
Отиди до: