parovi-casi angeles

parovi-ca
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Пример за големината на вашиот потпис

Go down 
АвторПорака
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

ПишувањеПредмет: Пример за големината на вашиот потпис   Вто Jул 13, 2010 10:38 pm

Потписите најголеми треба да бидат

500x300
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

ПишувањеПредмет: Re: Пример за големината на вашиот потпис   Нед Фед 13, 2011 4:52 pm

Вака ке има промена на големината на посписите нај голема димензија ке биде 500х200 (само админите и помишниците админ ке може да имаат поголема димензија од 500x200 само не семме дури ни поголема затоа што го грди изгледот ана форумот) ... Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
 
Пример за големината на вашиот потпис
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
parovi-casi angeles :: форум-
Отиди до: