parovi-casi angeles

parovi-ca
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Биографија!!!

Go down 
АвторПорака
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

Биографија!!! Empty
ПишувањеПредмет: Биографија!!!   Биографија!!! Icon_minitimeСаб Jул 03, 2010 1:10 am


Maria Candela Vetrano Vega es modelo y actriz. Nacio el 9 de Agosto de 1992 en Lomas de Zamora, Buenos Aires, Argentina.

candeComo modelo, Cande se destaco en la campana Mimo & Co, para la cual debio viajar a Brasil para llevar a cabo la sesion fotografica.

En television, Candela se destaco en cada uno de sus personajes realizados para Cris Morena Group, entre ellos, Estrella (Rincon de Luz), Guillermina (Floricienta), Valeria (Chiquititas) y, actualmente, Tefi (Casi Angeles).

Мариа Кандела Ветрано Вега е модел и актерка. Родена е на 9 Август, 1992 во Ломас де Замора, Буенос Аирес, Аргентина.

Како модел, Канде се истакна со кампањата Mimo & Co, со која дебитираше во Бразил со Фотосесија.

На Телевизија, Кандела се истакна во скоро секоја серија, реализирана од Крис Морена Групација, во кој, Estrella (Rincon de Luz), Guillermina (Floricienta), Valeria (Chiquititas) y, actualmente, Tefi (Casi Angeles
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
 
Биографија!!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
parovi-casi angeles :: Актери и Ликови од серијата :: Candela Vetrano (Tefi)-
Отиди до: