parovi-casi angeles

parovi-ca
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Биографија

Go down 
АвторПорака
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi

Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

ПишувањеПредмет: Биографија   Пет Jул 02, 2010 1:27 am

Росио е родена на 24 август 1989 година,а нагалено ја викаат Рочи,највеќе ја сака кинеската храна,а омилен филм и е Un angel enamorada,омилено cd и е Instintos, Los Cafres.,а омилена песна Like a star.нејзин борј на среча е 4,а за неа многу специјален е Фреди нејзиниот пријател,хоби и е да пее,а секогаш со себе носи медалјон со богородица од ејиновто училиште,најголема маана и е тоа што многу пати се чуствува несигурна,а најголема доблест тоа што секогаш е рамноправна,омилено место и е плажата.Во својот приватен живот Росио се забавува со Пабло Мартинез(Симон од Ангели)

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kogalisjata.forummk.com/
 
Биографија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
parovi-casi angeles :: Актери и Ликови од серијата :: Rocio Igarzabal (Valerija)-
Отиди до: