parovi-casi angeles

parovi-ca
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Модератори!

Go down 
АвторПорака
anky*
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 21
Местолокација : So eugeyRochi

ПишувањеПредмет: Модератори!   Вто Јун 22, 2010 6:49 pm

Новиот модератор е *miss.hudgens*
Честито.. :) :)


Последната промена е направена од anny* на Вто Jул 13, 2010 10:34 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
*miss.hudgens*
Модератор
Модератор
avatar

Број на мислења : 79
Reputation : 0
Join date : 2010-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Модератори!   Вто Јун 22, 2010 8:02 pm

fawa

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anky*
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 21
Местолокација : So eugeyRochi

ПишувањеПредмет: Re: Модератори!   Вто Јун 22, 2010 8:17 pm

Нишш. :))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
anky*
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 21
Местолокација : So eugeyRochi

ПишувањеПредмет: Re: Модератори!   Сре Jул 14, 2010 3:05 pm

+ Нов Супп. Модератор е Симон Мими

И + правила за модераторите:


да се биде модератор на форум значи:

-да бидеш активен член
-да бараш нови членови за форумот
-да не влегуваш во конфликти со останатите членови на форумот
-да реагираш ако видиш некоја грешка форумот
-да едитираш пост со погрдни зборови
-да го средуваш подфорумот за кој си назначен
-да заклучиш тема ако сметаш дека веќе не треба да се збори на истата
-да преместиш или споиш тема

ова се правила кои владеат на секој форум
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
MelodyOfDeath
Надгледувач
Надгледувач
avatar

Број на мислења : 51
Reputation : 1
Join date : 2010-07-27
Age : 20
Местолокација : With team Taka, fighting with Karin

ПишувањеПредмет: Re: Модератори!   Пет Jул 30, 2010 10:55 pm

Јас се пријавувам(ако можи). Имам искуство како модератор и знам што треба да се прави Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anky*
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 21
Местолокација : So eugeyRochi

ПишувањеПредмет: Re: Модератори!   Саб Сеп 11, 2010 3:03 pm

MelodyOfDeath неможев да те ставам модератор но те ставив надгледувач се надевам не се лутиш.. Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Модератори!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Модератори!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
parovi-casi angeles :: форум-
Отиди до: