parovi-casi angeles

parovi-ca
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Листа на машките

Go down 
АвторПорака
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

Листа на машките Empty
ПишувањеПредмет: Листа на машките   Листа на машките Icon_minitimeВто Јун 22, 2010 1:23 am

Тука пишете ај вашата листа на машките од серијата Скоро Ангели.. :bounce: :bounce: 🐰 :cheers: :bball: :study: :flower:
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
*miss.hudgens*
Модератор
Модератор
*miss.hudgens*

Број на мислења : 79
Reputation : 0
Join date : 2010-06-22

Листа на машките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на машките   Листа на машките Icon_minitimeВто Јун 22, 2010 6:36 pm

1.хуан круз
2.камило
3.нико
4.чарлс
5.тијаго/ симон
6.рама/тачо
7.херо/ начо/ лука
8.се што заборавив
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi

Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

Листа на машките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на машките   Листа на машките Icon_minitimeСаб Jул 03, 2010 10:19 pm

simon
tijago
rama

_________________
Листа на машките Zkhbuo1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kogalisjata.forummk.com/
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

Листа на машките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на машките   Листа на машките Icon_minitimeСаб Jул 03, 2010 11:41 pm

simon mimi напиша:
simon
tijago
rama


Isto sama sho i Sheka i Tacho mi se na mestoto na rama :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi

Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

Листа на машките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на машките   Листа на машките Icon_minitimeПон Jул 05, 2010 12:28 am

:D

_________________
Листа на машките Zkhbuo1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kogalisjata.forummk.com/
MelodyOfDeath
Надгледувач
Надгледувач
MelodyOfDeath

Број на мислења : 51
Reputation : 1
Join date : 2010-07-27
Age : 21
Местолокација : With team Taka, fighting with Karin

Листа на машките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на машките   Листа на машките Icon_minitimeВто Jул 27, 2010 4:27 pm

1.Тијаго,Симон и Хуан Круз RedHeart
2.Рама
3.Тачо и Чарлии
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*miss.hudgens*
Модератор
Модератор
*miss.hudgens*

Број на мислења : 79
Reputation : 0
Join date : 2010-06-22

Листа на машките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на машките   Листа на машките Icon_minitimeЧет Jул 29, 2010 1:11 am

MelodyOfDeath напиша:
1.Тијаго,Симон и Хуан Круз RedHeart
2.Рама
3.Тачо и Чарлии

хуан круз прввв Dancing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MelodyOfDeath
Надгледувач
Надгледувач
MelodyOfDeath

Број на мислења : 51
Reputation : 1
Join date : 2010-07-27
Age : 21
Местолокација : With team Taka, fighting with Karin

Листа на машките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на машките   Листа на машките Icon_minitimeПет Jул 30, 2010 10:38 pm

И на местото од Рама, Лука ми е RedHeart
А Тачо на 589809709709 место Buu
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Esposito*Suarez
Модератор
Модератор
Esposito*Suarez

Број на мислења : 26
Reputation : 0
Join date : 2010-08-01

Листа на машките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на машките   Листа на машките Icon_minitimeНед Aвг 01, 2010 1:10 pm

1. Тијаго RedHeart
2. Симон Iloveyou
3. Рама Kissed
4. Камило/Хуан Круз Dancing
362423909843134225. Тачо Buu

_________________
Листа на машките 1iz43
Iloveyou Suarez
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
Листа на машките Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на машките   Листа на машките Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Листа на машките
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
parovi-casi angeles :: Ангели :: разговори поврзани со серијата скоро ангели!-
Отиди до: