parovi-casi angeles

parovi-ca
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Листа на Паровите

Go down 
АвторПорака
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

Листа на Паровите Empty
ПишувањеПредмет: Листа на Паровите   Листа на Паровите Icon_minitimeВто Јун 22, 2010 1:21 am

Тука пишете ја вашата листа на паровите од Серијата Скоро Ангели..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
*miss.hudgens*
Модератор
Модератор
*miss.hudgens*

Број на мислења : 79
Reputation : 0
Join date : 2010-06-22

Листа на Паровите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на Паровите   Листа на Паровите Icon_minitimeВто Јун 22, 2010 6:37 pm

1.камило и паз
2.нико и сиело
3.тефи и лука
4.валерија и симон
5.мар и тијаго
6.хасмин и тачо
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

Листа на Паровите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на Паровите   Листа на Паровите Icon_minitimeВто Јун 22, 2010 11:14 pm

Мојата листа е вака-

1.Тачмин(Хаз и Тачо)
2.Тхијагуела(Мар и Тијаго)
3.Рамериа(Вале и Рама)
4.Луцефи(Лука и Теф)
5.Симоноди(Симон и Мел)
6.Камилаз(Мило и Паз)
7.Ниело(Сиело и Нико)

Вака се еден по еден пар иначе има шо ги делат местата...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi

Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

Листа на Паровите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на Паровите   Листа на Паровите Icon_minitimeПет Jул 02, 2010 12:38 am

симон и мар
вале и симон
нико и сиело
мар и тијаго
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kogalisjata.forummk.com/
MelodyOfDeath
Надгледувач
Надгледувач
MelodyOfDeath

Број на мислења : 51
Reputation : 1
Join date : 2010-07-27
Age : 21
Местолокација : With team Taka, fighting with Karin

Листа на Паровите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на Паровите   Листа на Паровите Icon_minitimeВто Jул 27, 2010 4:29 pm

Тијагунела
Симонела
Ниело
Пазмило
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Esposito*Suarez
Модератор
Модератор
Esposito*Suarez

Број на мислења : 26
Reputation : 0
Join date : 2010-08-01

Листа на Паровите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на Паровите   Листа на Паровите Icon_minitimeНед Aвг 01, 2010 1:11 pm

1. Камилаз/Ниело RedHeart
2. Тијагела
3. Тасмин

_________________
Листа на Паровите 1iz43
Iloveyou Suarez
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
Листа на Паровите Empty
ПишувањеПредмет: Re: Листа на Паровите   Листа на Паровите Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Листа на Паровите
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
parovi-casi angeles :: Ангели :: разговори поврзани со серијата скоро ангели!-
Отиди до: