parovi-casi angeles

parovi-ca
 
HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Добредојдовте!

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

ПишувањеПредмет: Добредојдовте!   Вто Јун 22, 2010 12:05 am

Добредојдовте сите нови членови.. Имајте добар помин.. И се надевам ке ви биде интересно.. :P :P :P ❤ ❤ ❤ ❤
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
*miss.hudgens*
Модератор
Модератор
*miss.hudgens*

Број на мислења : 79
Reputation : 0
Join date : 2010-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Вто Јун 22, 2010 6:32 pm

heyyy јас сум емилија!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Вто Јун 22, 2010 6:41 pm

Dobredojde emilija! Imaj dobar pomin.. :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
thiaguellaLOVE
Нов член
Нов член
thiaguellaLOVE

Број на мислења : 1
Reputation : 0
Join date : 2010-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Вто Јун 22, 2010 9:13 pm

хејј !! Јас сум Бубе :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Вто Јун 22, 2010 10:29 pm

Добредојде Бубе! :) Се надевам дека ке ти се доапдне форумов биди редовен Сега форумов уште нема многу членови..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
*miss.hudgens*
Модератор
Модератор
*miss.hudgens*

Број на мислења : 79
Reputation : 0
Join date : 2010-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Вто Јун 22, 2010 10:30 pm

добре дојде бубе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Anna-Mariya*
Нов член
Нов член
Anna-Mariya*

Број на мислења : 7
Reputation : 0
Join date : 2010-06-23
Age : 22

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Сре Јун 23, 2010 9:27 pm

heyy :D jas sum Anna-Mariyaa :D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Сре Јун 23, 2010 9:49 pm

Dobredojde Anna-Mariyya (Drugarke).. :D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
*miss.hudgens*
Модератор
Модератор
*miss.hudgens*

Број на мислења : 79
Reputation : 0
Join date : 2010-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Пет Јун 25, 2010 4:44 pm

добредојде Anna-Mariya*
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi

Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Пет Jул 02, 2010 12:35 am

здр јас сум мимоза од охрид :D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kogalisjata.forummk.com/
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Пет Jул 02, 2010 12:39 am

Dobre dojde mimoza imaj dobar pomin i bidi redovna!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
Rochi*
Портал Уредувач
Портал Уредувач
Rochi*

Број на мислења : 17
Reputation : 0
Join date : 2010-07-05

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Пон Jул 05, 2010 4:11 pm

Zdr. mojot nik e Rochi i se vikam Valerija(pravilno se vikam Valerija, ne deka mi e omilena Valerisimaaaa)..\\!!!!!\
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Пон Jул 05, 2010 6:16 pm

Dobredojde Rochi*,no pazii da ne spamirash oti mozhi da dobiash kazna (ban)..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
marta
Нов член
Нов член
marta

Број на мислења : 3
Reputation : 1
Join date : 2010-07-13
Age : 28

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Вто Jул 13, 2010 6:22 pm

heyyyyyyy jas sum marta
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Вто Jул 13, 2010 6:24 pm

Dobre dojde marta!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi

Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Вто Jул 13, 2010 9:26 pm

dobrodojdovte site novi clenovi

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kogalisjata.forummk.com/
**AnDzI**
Надгледувач
Надгледувач
**AnDzI**

Број на мислења : 3
Reputation : 0
Join date : 2010-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Сре Jул 14, 2010 11:49 am

Heyyy jas sum Angela
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Сре Jул 14, 2010 1:02 pm

Добредојде Ангела! Имај добар помин и се надевам дека ќе ти се допадне форумов! :)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi

Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Сре Jул 14, 2010 6:23 pm

anny* напиша:
Добредојде Ангела! Имај добар помин и се надевам дека ќе ти се допадне форумов! :)

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kogalisjata.forummk.com/
MelodyOfDeath
Надгледувач
Надгледувач
MelodyOfDeath

Број на мислења : 51
Reputation : 1
Join date : 2010-07-27
Age : 21
Местолокација : With team Taka, fighting with Karin

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Вто Jул 27, 2010 4:23 pm

Хејј луѓе, јас сум Ана Марија Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
anky*
Администратор
Администратор
anky*

Број на мислења : 123
Reputation : 1
Join date : 2010-03-14
Age : 22
Местолокација : So eugeyRochi

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Сре Jул 28, 2010 1:37 am

Добредојде Анамраи! Dancing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ca-parovi.forummk.com
simon mimi
Супер Модератор
Супер Модератор
simon mimi

Број на мислења : 67
Reputation : 0
Join date : 2010-07-02
Местолокација : oh

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Чет Jул 29, 2010 12:27 am

anky* напиша:
Добредојде Анамраи! Dancing

_________________
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kogalisjata.forummk.com/
*miss.hudgens*
Модератор
Модератор
*miss.hudgens*

Број на мислења : 79
Reputation : 0
Join date : 2010-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Чет Jул 29, 2010 1:10 am

welcome MelodyOfDeath
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Esposito*Suarez
Модератор
Модератор
Esposito*Suarez

Број на мислења : 26
Reputation : 0
Join date : 2010-08-01

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Нед Aвг 01, 2010 12:52 pm

хејј јас сум нов член и моето име е Љупка: скратено Бубе Iloveyou
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*miss.hudgens*
Модератор
Модератор
*miss.hudgens*

Број на мислења : 79
Reputation : 0
Join date : 2010-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   Пон Aвг 02, 2010 1:15 pm

Добредојде Бубе, забавувај се, имај добар помин на форумот и биди редовна! RedHeart
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Добредојдовте!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Добредојдовте!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
parovi-casi angeles :: Форум :: добредојдовте!-
Отиди до: